کنترل کننده و نماشیگر pr

ترانسمیتر دما PR 5335D

 
شرکت PR Electronics در سال 1974 توسط پیتر راسموسن در کشور دانمارک تاسیس شد با گذشت بیش از 40 سال، هم اکنون یکی از برترین تولیدکنندگان تجهیزات ابزاردقیق و واسط سیگنال می باشد. امروزه، PR Electronics به عنوان برندی قابل اعتماد در تولید تجهیزات فرم دهی سیگنال یا signal conditioningدر سراسر جهان تبدیل شده است.

یکی از تجهیزات مهم در ابزار دقیق جهت اندازه گیری دمای سیالات مورد استفاده قرار میگیرد
ترانسمیتر دما  است.که سیگنال ورودی ترموکوپل و rtd ها را به یک سیگنال استاندارد ولتاژ و جریان تبدیل می کند نوع خروجی این سیگنال را اپراطور می تواند توسط پیکربندی نرم افزاری و سخت افزاری تعیین کند.

از امکانات آن پشتیبانی از تمامی سیگنال‌ها و رنج‌های مختلف اندازه‌گیری شامل سیگنال ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر DC، ۰ تا ۲۰ میلی‌آمپر DC، ۰ تا ۵ ولت DC، ۰ تا ۱۰ ولت DC، انواع ترموکوپل (Thermocouple) J,K,B,R,S,T,E,N، انواع RTD و PT100، پتانسیومتر (Potentiometer)، مقاومت (Resistance). ورودی و خروجی کاملاً ایزوله در برابر نویز و نوسانات برق، فیلترینگ و تقویت سیگنال از نکات مهم در ترانسمیتر دما می‌باشد.

ای نوع ترانسمیترهای در دو نوع پسیو و اکتیو موجود می باشند که نوع اکتیو آنها، برای کارکرد نیاز به تغذیه جداگانه و مستقل دارد ولی در مدل پسیو، تغذیه از طریق همان زوج سیم جریان خروجی به ترانسمیتر داده می شود و نیاز به مسیر جداگانه برای تغذیه نیست. این موضوع باعث کاهش سیم کشی در سامانه های کنترل و مانیتورینگ می گردد. این نوع ترانسمیتر را ترانسمیتر  Loop-Powered یا پسیو نیز می نامند.

مشاوره فنی: مهندس کچویی 09124919274

برای اندازه گیری دما می توان از تجهیزات زیر استفاده کرد:

ترمومتر

نمایشگرهای بیمتال

ترموکوپل

RTD ها

پایرومتر

کنترولر دما:

کنترولر PID کنترل با سه پارامتر، P  گروه نسبی I  زمان انتگرال و D زمان مشتق می باشد.

 نکات مهم در اتخاب  ترموکوپل و rtd

بازه دمایی

اتصال تر موکوپل (فلنجی)

غلاف ترمو کوپل

جنس غلاف تر موکوپل

فاصله سنسور تا اتاق کنترل

دو سیمه سه سیمه و چهار سیمه بودن آن

نوع سیگنال خروجی

تهیه تامین وفروش , خدمات فنی ترانسمیتر دما:

ترانسمیتر دما PR

مشاوره فنی: مهندس کچویی 09124919274

خدمات فنی و تخصصی برق و ابزار دقیق PLC در اسرع وقت شهرکهای صنعتی تهران پاکدشت جاجرود خاوران در اسرع وقت

X